Гугл випустив чергову цяцьку - на цей раз це програма акселератор, яка вствновлюється на комп'ютер користувача як проксі-сервер. Призначення - оптимізація трафіку користувача з метою покращення швидкодії.
Механізм - проміжне кешування та компресія сторінок на спеціальних серверах Гугла. Тобто сторінки до вашого броузера доставлятимуться не напряму зі сайту, а через сервери Гугла.
Для мене загадка - чому це не можна було зробити як звичайні проксі, а потрібно ще спеціальне ПЗ? Гугл усе більше починає нагадувати Майкрософт - принаймні в області ігнорування стандартів та традицій.
Акселератор відкриває для себе спеціальний порт 9100 (не забудьте налаштувати файрвол) та висить як окремий сервіс.
Приватність даних що йдуть через сервери Гугла забезпечуються відповідними зобов'язаннями Гугла, який не виключає аналізу вашого трафіку (а виключає можливість передачі приватної інформації в треті руки).
Хто хоче експериментувати з акселератором - прошу сюди http://webaccelerator.google.com
Навіщо це все Гуглу (адже витрати немаленькі) ? А глобальний моніторинг трафіку в Інтернеті з можливістю оптимізації пошуку та виявлення пошукового спаму? А фіксація підозрілого трафіку (приватність приватністю, але співпрацю з спецслужбами ще ніхто не відміняв)? А привязка до внутрішніх стандартів, далеких від стандарів галузевих, з можливістю подальшої монополізації різноманітних Інтернет-сервісів?