Не розумію причин популярності інформаційних технологій як роду професійних занять. Особливо серед молоді. Підозрюю що має місце певне задурювання (самозадурювання?) людей на предмет перспективності, престижу, прибутковості даного професійного напрямку.
У задурюванні приймає участь ЗМІ, Інтернет, уже задурені профі.. Задурювання відбувається легко – світ ІТ обставлений гарними цяцьками типу компів, гаджетів, смартфонів, КПК, Нету, купи всього іншого, яке насправді часто не приносить користі і задоволення, а забирає час та гроші.
Насправді робота програміста, адміна, веб-майстра і тп – це низькооплачувана важка праця, яка відбивається на здоров’ї, забирає масу сил та викривляє світогляд.
Різко кидається в очі різниця між молодим програмістом і, скажімо, молодим лікаром. І різниця не на користь програміста. А про старих лікаря і програміста краще взагалі промовчати....
Робота програміста – каторга, заганяння в вузькі рамки часу та фантазії, а також необхідність постійно перевчовуватися. Коли фахівцю-архітектору 45 – він у розквіті творчих сил, коли 45 – програмісту чи веб-майстру – це вже навіть не смішно :(.
Я навіть не порівнюю з архітекторами, медиками та юристами. То вічні професії, вічна еліта. Але навіть хіміки, електрики, автомобільні майстри – роботи надійніші та кращі за комп’ютерників.
ІТешники низькооплачувані. Всупереч міфу про великі прибутки. На будь-якому нормальному підприємстві фахівець з ІТ завжди має нижчу зарплату, ніж еквівалентний йому по рангу бухгалтер, економіст чи виробничник. Тобто, начальник відділу АСУ завжди має нижчу платню та вплив ніж рівний йому в табелі про ранги головний бухгалтер. Будь-який талановитий і енергійний Ітешник на підприємстві з часом мігрує в іншу професію (хіба би став ІТ-менеджером – тоді може ні).
Єдине що виправляє ситуацію – це аутсорсинг. Але там інші заскоки. Мені страшно дивитися на деяких перепрацьваних на тих фірмах молодих людей в пограничних станах свідомості. Згадується Грабовський – “з раннього ранку до пізньої ніченьки...”